آموزش ساخت بازی و بازی سازی اندروید و کامپیوتر

آموزش ساخت بازی و بازی سازی اندروید و کامپیوتر

بازی سازی برای اندروید کامپیوتر و انواع کنسول ها یک صنعت بزرگ و پولساز در این حد که بیش از ۱ میلیارد دلار سود برای یک بازی اکشن در سال ۲۰۱۸ داشته است.برای شروع بازی سازی شما باید اطلاعات خوبی از هدف بازی سازی انواع بازی سازی طراح بازی و ایده بازی و بازار فروش داشته باشید. اگر در بازی سازی سر رشته ای ندارید میتوانید با جمع کردن یک تیم که هر یک توانایی خاصی دارند آن کار را انجام دهید.

برای بازی سازی حرفه ای باید هر کسی توانایی خاصی در ساخت یک بازی را داشته باشد ولی بازی سازی آماتوری فرد باید همه ی آنها را تنهایی و شخصی انجام دهد. برای شروع شما یک برنامه نویس نیاز دارید تا هوش مصنوعی بازی را طراحی کند که مسلط به یکی از زبان برنامه نویسی مانند سی شارپ و جاوا اسکریپت جاوا اندروید html پایتون ویژوال دات نت و غیره باشد که بتواند هوش مصنوعی برای مثال دشمنان , دوستان , اشیا , عوامل طبیعی , حیوانات را طراحی کند. و برای هر شی یک فعل و کار تعریف کند.(فاز فایل)

نفر دوم باید یک طراح گرافیک باشد که بتواند کارکترها و همه ی مجموعه ی بازی گرافیکی را از خود بازیکن تا دشمنان طبیعت ساختمان ها انواع اشیاها و حیوانات را طراحی کند تا برنامه نویس بتواند آنها را شخصی سازی و متحرک کند که باید مسلط به نرم افزارهای گرافیکی دوبعدی و سه بعدی مانند تری مکس مایا فتوشاپ کرول دراو آباکوس یا غیره و متحرک و انیمیشن نیز باشد تا بتواند اسپریت آن را متحرک و زنده کند.

نفر سوم باید طراح مراحل بازی سختی بازی اتافاقات بازی و سناریو بازی و داستان بازی باشد که همه آنها را طراحی و کمیک کند تا بتواند برای ان برنامه ریزی و ساختار سازی کند. طراحی مراحل بازی قرار دان تعداد دشمنان ساختار ساختمان ها چیدمان انواع اشیاها ساختار دیوارها را تا مرحله آخر بازی باید طراحی و تعیین کند.(فاز فایل)

نفر چهارم یک UI UX کار باید باشد تا طراحی منو های بازی طراحی نمایشگر اطلاعات بازی صفحه تنظیمات صفحه های طراحی محیط کاربری و برای مثال مقدار مهمات باقی مانده رادار نقشه نوع نوشتار نوع قرار گیری المان ها در صفحه صفحات خروج ساختار کلی صفحات گرافیکی بازی را طراحی و به گرافیست کار و باد کد نویسی آن را تعیین میکند که مسلط به فتوشاپ و کد نویسی های مختلف باید باشد.

نفر پنجم باید آهنگ ساز و صدابردار باشد که صداهای کارکترهای مختلف بازی را بسازد و آنها و صدای عوامل طبیعی منوبازی صداهای تیر و انفجار حرکت باز شدن در شکستن شیشه فروریخت سنگ و دیگر اتفاقات را با صدا سازی تعیین کند و حتی گفتگو انسان ها را صداگذاری کند نیز مسلط به نرم افزارهای صدا سازی و صدابرداری نیز باشد.

یک نفر مدیر رهبر برای هماهنگ سازی بازاریابی مدیر فروش مدیر شکایات و نوع همکاری افراد با هم ساختار سازمانی گروه و دیگر عناصر مهم تیم سازی را در این صنعت بازی سازی انجام میدهد که تمامی آنها باید باهمدیگر تعامل داشته باشند. مهم نیست نوع بازی کامپیوتری است یا موبایلی یا کنسولی همه این موارد ساختار یک تیم قوی و حرفه ای را بیان میکند. و افرادی نیز مانند منتقد بازی , تست کننده پلیر بازی تا گیم پلی و رفع باگ های بازی نیز نیاز است تا یک بازی شغل اول و درآمد میلیونی برای افراد آن تیم و گروه داشته باشد.

ایده ی یک بازی بسیار مهم است که ساختار بازی و هویت اصلی بازی را تعیین و آن را موفق یا ورشکسته میکند, ایده ی بازی باید پخته شود باید نقد شود باید بازسازی شود باید اشکالات نقاط قوت هیجانات میزان رقبت پذیری افراد جامعه بازه ی سنی مجاز و نوع سبک آن مشخص شود تا بتوانند روی آن سرمایه گذاری و قوت گذاشت.

موتور ساخت بازی نیز بسار مهم است چون گیم پلی بازی و سبک بازی از آن ریشه میگیرد و تمامی اتفاقات در آن شکل و نظم گرفته و تولید میشود. بستگی به نوع بازی و سبک آن موتورهای گرافیکی بازی سازی مختلفی وجود دارد که گرافیک و گیم پلی های مختلفی را ارائه میکنند از رایگان تا هزینه دار که برای شما توضیح مختصری میدهیم.فاز فایل

Unity یونیتی : یک بازی ساز قوی و ساده است که از بازی سازی کامپیوتر اندروید و کنسول پشتیبانی میکند و با برنامه نویس سی شارپ قابل توسعه و راه اندازی است که سبک های مختلف از اکشن ریسینگ ماشین سواری شوتر اول شخص و سوم شخص تا استراتژیک نیز پشتیبانی میکند بسیار با کیفیت و طبیعی تولید میکند از دو بعدی تا سه بعدی!

Game Maker Studio گیم میکر استدیو : یک نرم افزار جالب و پرکابرد جهت بازی سازی ساده تا پیشرفته معمولا دو بعدی و نیمه سه بعدی است که اکثرا بدون کد نویسی انجام میشود ولی یک زبان برنامه نویسی داخلی دارد که مانند جاوا اسکریپت است. کراس پلتفرم بودن آن بسیار عالیست .

CryEngine کرای انجین : یک موتور بازی سازی قوی برای انواع بازی به خصوص سوم شخص و شوتر است که آن را قوی مانند بازی های far cry – crysis نام برد که با این موتوربازیسازی ساخته شده است. که کد نویسی درون آن #C است و بسیار قدرتمند و سریع کار میکند.

Unreal Engine آنریل انجین : یک موتور بازیسازی قدیمی و قدرتمند و جالب میباشد که بازی های زیادی با آن ساخته شده از جمله Alone in the dark – Xmen – Mortal combat که اکثرا بازی های مبارزه ای شوتر و سوم شخص با آن ساخته میشود و گرافیکی جالبی برای ساخت ارائه میدهد.

OpenGL , HTML5 : این بازی ها اکثرا دوبعدی و بر ساختار وب و سورس کدهای گرافیکی ساخته میشوند.  گرافیک آنها ابتدایی و ساده ولی سریع و دقیق است و اکثرا باگ گرافیکی ندارند بازی هایی مانند doom , counter strike با اضافاتی با این نوع اوپن جی ال ساخته شده اند که سورس باز است.

نکته » بازی هایی مانند اساسین کرید و کال آف دیوتی و بازیهای فوتبالی معمولا با چند موتور و موتور اختصاصی ساخته میشوند ولی در کل برای یک بازی موفق میتوانید از موتورهای گفته شده نیز استفاده کرد.

منبع : تیم محتوا فاز فایل fazfile.ir

ادامه دارد

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

-- بارگیری کد امنیتی --

0