آموزش فارسی سازی اسکریپت قالب افزونه

آموزش فارسی سازی اسکریپت قالب افزونه

فارسی سازی از شروع بحث باید بدانید فارسی سازی اسکریپت افزونه قالب پوسته و هر سیستم قابل ویرایش دیگر با هم متفاوت است یعنی باید قبل از ویرایش بدانید که توابع آن از چه قوانینی پیروی میکند و برای آن چه توابعی تعریف یا حتی بخشی برای ترجمه نیز وجود داشته باشد.

برای مثال اسکریپت محبوب وردپرس دارای افزونه ای است که به بخش ترجمه اسکریپت زبان فارسی شده را اضافه میکند یعنی افزونه فایل های از پیش ترجمه شده ی هر بخش را با استفاده از توابع خود وردپرس به آن تفهیم و تعیین میکند و باعث میشود که اسکریپت فارسی شود حالا اگر شما آن را حذف کنید دیگر توابع ترجمه ای در دسترسی ندارند که جایگزین کنند. برای پوسته و قالب های اسکریپت وردپرس نیز همان پیش می آید که باید اول ببینید بخشی برای ترجمه قالب درون سورس خود قالب و پوسته قرار داده شده است یا نه اگر وجود داشت کار فارسی سازی آسان میشود ولی اگر نبود سخت تر میشود. و قبل از آن شما باید بدانید آن قالب از چه توابعی برای نوشتار خود استفاده میکند.

برای مثال قالبی هست که با تابع action htm کار میکند یعنی از متن اصلی را قرار میدهد اگر ترجمه ای در دسترس بود آن را جایگزین میکند یعنی به صورت مستقیم آن را قرار نمیدهد اول از طریق تابع چک میکند آیا ترجمه ای برای این متن که میخواهد بنویسد هست یا نه بعد آن را قرار میدهد. و قبل تر از آن باید بدانید که ممکن است قالب ( بستگی به کاربرد قالب ) تابع هایی داخلی برای این کار داشته باشد یا حتی از دیگر افزونه ها برای نوشتار کمک میگیرد برای مثال افزونه آمار بازدید در قالب به صورت مستقیم درون سایت کلمه view را وارد میکند شما نمیتوانید آن را از درون قالب فارسی کنید پس باید افزونه را فارسی و سپس محل آن را فارسی کنید.این آموزش فقط در فاز فایل موجود است.

برای دریافت آموزش کامل با مثال و عکس با قیمت ارزان به فروشگاه مراجعه کنید.

صفحه اول

این آموزش شما را یک فارسی ساز حرفه ای تبدیل میکند.

 

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

-- بارگیری کد امنیتی --

0